O mnie

Monika Błendowska - trener personalny

Nazywam się Monika Błendowska

Od zawsze moją pasja było wspieranie innych w rozwoju. Z wykształcenia jestem doktorem nauk społecznych, praktykiem terapii IFS, certyfikowanym coachem i team coachem ICC, absolwentką studiów pedagogicznych UMK w Toruniu i socjoterapeutką.

 

Monika Błendowska - trener personalny - 2

Doświadczenie

Zdobyte doświadczenie – wieloletnie prowadzenie działalności gospodarczej w dwóch branżach – rozwojowej (Life and Business Coaching) i przemysłowej (manager w True Laser Service) pozwalają spojrzeć kompleksowo na potrzeby szkoleniowo-biznesowe Przedsiębiorcy i rozwojowe Klienta indywidualnego. Dodatkowo prowadzone na uczelni wyższej zajęcia rozwijające umiejętności miękkie (ponad 400 godzin zajęć dydaktycznych) i w organizacji pozarządowej w oparciu o autorskie programy wzbogacają warsztat i możliwości oddziaływań w pracy indywidualnej i grupowej.

W rozmowie z innymi:

1. Artykuł w serwisie Tygrysy Biznesu – „Wyczuć odpowiedni moment” – coaching, terapia online? Czy ta forma spotkania jest dla mnie?.

2. Artykuł w serwisie Super Biznes – O byciu coachem i wiążącej się z tym etyce zawodowej rozmawiamy z dr Moniką Błendowską, właścicielką firmy Monika Błendowska Life and Business Coaching z Torunia.

Coaching, to nie jest zajęcie dla każdego?

Podstawowe kompetencje coacha są szerokie. Oprócz profesjonalnej edukacji, dostępnej dla każdego, coach powinien być wyposażony w tzw. umiejętności „miękkie”. W procesie coachingowym posiadane kompetencje społeczne umożliwiają budowanie relacji opartej na szacunku i zaufaniu. W pracy coacha ważna jest także koncentracja na Kliencie wyrażona m. in. w aktywnym słuchaniu, zadawaniu trafnych pytań. Kompetencje osobiste, umiejętność analizy i oceny procesu oraz dobór odpowiednich narzędzi coachingowych decydują o skuteczności. To wszystko gwarantuje świadczenie usług na najwyższym poziomie, zgodnie ze standardami i etyką zawodu.Jeśli chodzi o moje predyspozycje i przygotowanie zawodowe, właściwie wszystko co robiłam przed założeniem firmy, wiązało się ze wspieraniem rozwoju różnych osób. Ukończyłam międzynarodowe, certyfikowane programy szkoleniowe International Coaching Community (ICC) w zakresie coachingu i team coachingu. Wykorzystałam też wieloletnie doświadczenie biznesowe, które zdobyłam prowadząc z mężem firmę w branży przemysłowej.

Od czego zacząć tworzenie własnej firmy coachingowej?

Poza wizją i planem, które trzeba mieć w przypadku każdej branży, w wypadku coachingu należałoby zacząć od profesjonalnej edukacji. Kolejnym krokiem jest budowania świadomości własnego potencjału. Musimy znać swoje możliwości i zdolności, aby wiedzieć, co możemy zaoferować. W ramach certyfikacji korzystałam z coacha, poszerzając samoświadomość w tym obszarze. Oczywiście podstawą takiej działalności jest poznanie podstaw marketingu.

Co doradziłaby pani osobom, które chcą wystartować z ofertą w zakresie coachingu?

Trzeba zainwestować w marketing, w wypromowanie usług firmy na rynku od początku działalności. Promocja jest absolutnie nieodzowna. Poza tym należy szczegółowo zdefiniować odbiorcę – czy interesuje nas praca z Klientem indywidualnym, czy biznesowym i stworzyć ciekawą ofertę. Z coachingu coraz częściej korzystają organizacje państwowe i pozarządowe, a wzrost zainteresowania metodami wspomagania rozwoju powoduje, że na rynku jest sporo różnych ofert, a zatem i niebagatelna konkurencja. Bycie konkurencyjnym oznacza nieustanny rozwój warsztatu pracy i poszerzania swoich kompetencji. Słowem, chcąc wspierać proces zmiany innych, wzbudzać motywację do działania, należy dbać o własny rozwój.

3. Recenzja książki: Jay Earley, Jak rozwiązać konflikt wewnętrzny? Praca z polaryzacją według IFS, Poznań 2021, Wydawca Fundacja Miejsce Ludzi we współpracy z DU sp. z o.o.

Niezwykłą wartością książki Jay Earley jest jej ładunek emocjonalny – obciążonemu, wyczerpanemu systemowi niesie nadzieję na odpoczynek, uzdrowienie, osiągnięcie wewnętrznego dobrostanu. Jay Earley zaprasza Ciebie do pogłębienia rozumienia tak ważnego aspektu ludzkiej psychiki – konfliktów wewnętrznych – w duchu metodologii IFS. Autor z wyjątkową lekkością i klarownością wplata w teorię doświadczenia wyniesione z własnej praktyki, co umożliwi Ci głębsze zrozumienie efektu polaryzacji i samego siebie. To oryginalne ujęcie dynamiki w systemie, stanowi cenny wkład w rozwój wiedzy i wzbogaca inne podejścia terapeutyczne. Książka Jay Earley to źródło wiedzy nie tylko dla terapeutów i praktyków Systemu Wewnętrznej Rodziny, ale także osób zainteresowanych poszerzeniem własnych umiejętności w kontekście rozwiązywania konfliktów wewnętrznych.

Monika Błendowska, doktor nauk społecznych, socjoterapeuta, certyfikowany coach i team coach ICC, w trakcie certyfikacji IFS, właścicielka Life and Business Coaching, pasjonatka uważności, szczęśliwa żona i mama Wiktora oraz Antosi.


Zastanawiasz się? Skorzystaj z darmowej konsultacji!

Jeśli zastanawiasz się, czy rozpocząć coaching, terapię albo chciałbyś sprawdzić, jak będzie przebiegała nasza współpraca - zapraszam do skorzystania z darmowej,15-minutowej konsultacji przez telefon.


Szukasz coacha, terapeuty? Skontaktuj się
ze mną

Jeśli chcesz umówić się na sesję coachingową, team coaching, terapię lub wziąć udział w warsztatach, skontaktuj się ze mną bezpośrednio przez skype, telefon lub e-mail.

Dane kontaktowe

+48 694 158 534
mblendowska@mbcoaching.pl

Proszę o podanie miejscowości zamieszkania oraz tematu - w celu dostosowania odpowiedniej formy spotkania.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony internetowej jest właściciel strony (Monika Błendowska). Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: mblendowska@mbcoaching.pl

Dołącz na Facebooku
Obserwuj mnie na Instagramie